Ekologija

Ekologija šiuolaikiniame pasaulyje užima vis daugiau vietos, tad jos principus mūsų privatus darželis Vilniuje sėkmingai įgyvendina nuo pirmųjų dienų. Ekologija pirmiausia suvokiama kaip sveiki produktai. Mūsų vegetariškas darželis visada pirmiausia renkasi ekologiškas ūkininkų daržoves ir vaisius, kitus nesezoninius produktus iš įvairių ekologiškų parduotuvių. Vaikai rankasi plauna su natūraliu muilu, o darželio patalpos švarinamos ekologiškomis priemonėmis.

Ekologija mums - tai ir ugdomoji veikla darželyje, ir kūrybiškumo ugdymas. Vaikai mokosi rūšiuoti buitines atliekas, taip pat popierių, plastiką, sužino ir patys mokosi kompostavimo. Pavasarį patys sodina pomidorus į panaudotus metalinius indus, vėliau augalus laisto ir parsineša prižiūrėti savo namuose. 

Nors nesame įsikūrę kaime, mūsų privatus darželis Vilniuje, savo kieme, turi nedidelį daržą, kur vaikai augina įvairias daržoves, su jomis susipažįsta ir vėliau, po derliaus šventės, skaniai suvalgo.

Žvelgiant plačiau, ekologija yra susijusi ir su Valdorfo pedagogika, kuria vadovaujasi Šviesos slėnis. Įvairūs daiktai, pvz., akmenukai, kankorėžiai, kriauklės, pagaliukai, suolai, medžiagos - viskas vaikų rankose tampa stebuklingomis priemonėmis, kurios skatina vaizduotę, moko kurti, sugalvoti žaidimą iš to, ką siūlo aplinka. Todėl vaikų pasaulis tampa ne žaidimų kambariu su krūva žaislų, o tikra aplinka, kurioje jie taip natūraliai moka būti.

Norite pamatyti, kaip atrodo mūsų darželis Vilniuje? Spauskite ant Nuotraukos.

Kokios auklėtojos dirba darželyje Šviesos slėnis? Skaitykite Mūsų šeima.