Vegetariškas darželis

Šviesos slėnis - tai privatus darželis, kuriame valgiaraštis yra išskirtinai vegetariškas ir patvirtintas oficialių institucijų. Neperšame savo tiesų ir vaikams neaiškiname, kad mėsą valgyti yra blogai. Mūsų noras paprastas - šviežias, subalansuotas, vietoje gaminamas maistas, kuris skirtas tiek vegetariškoms šeimoms, tiek visavalgiams, kuriems rūpi sveika mityba vaikams. Visi sveikos mitybos specialistai sutinka, kad mūsų maisto pagrindas turi būti kuo daugiau vaisių, daržovių, grūdinių kultūrų, todėl mūsų vegetariškas darželis tai ir duoda savo vaikams. Mes taip pat vaikams duodame riešutų, įvairių sėklų, maistą gardiname įvairiais aliejais.

Mūsų vegetariškas darželis maistą vaikams pateikia 4 kartus per dieną:

  • ryte - sezoniniai vaisiai, džiovinti vaisiai, saulėgrąžų, moliūgų sėklos, truputį riešutų ir nesaldinta žolelių arbata,
  • pusryčiams - įvairių grūdų košės, dažnai pagardintos aliejais, džiovintais vaisiais, sėklomis ir pan.,
  • pietums - sriuba, pagrindinis karštas patiekalas ir salotos,
  • pavakariai - darželyje kepta duoda su sviestu, varškės užtepėle ar sėklų pabarstukais ir sezoninės daržovės.

Tarp valgių vaikai geria tik vandenį.

Renkantis patiekalų ingredientus, mūsų privatus darželis pirmenybę teikia ūkininkų produktams (dauguma Lietuvoje augančių daržovių įsigyjame iš ūkininkų, miltus - iš Šlyninkos bendruomenės vandens malūno), taip pat ekologiškiems produktams. Šviesos slėnis dalyvauja vaisių ir pieno vartojimo skatinimo programose, tad kiekvieną mėnesį gauname ekologiškų lietuviškų obuolių ir obuolių sulčių, kiekvieną savaitę - ekologiškų pieno produktų.

Mums rūpi ne tik sveika mityba, bet ir teigiamų vaikų valgymo įpročių ugdymas: valdyti ramiai ir neskubant, dalintis maistu su kitais, vandenį gerti ne valgio metu. Kaskart prieš valgį vaikai dėkoja už maistą, kurį turi ant stalo, ir, kaip sužinome iš tėvelių, tai daryti moko ir kitus.

Vegetariškas darželis Šviesos slėnis išsiskiria ir tuo, kad vegetariški patiekalai gaminami mūsų darželio virtuvėje, o ne teikiami maisto gaminimo įmonių. Šilta košė pusryčiams, garuojanti sriuba, kurios, jei norisi, galima suvalgyti antrą lėkštę, ar po visą darželį pasklidęs kepamos duonos kvapas, apie kurį visada užsimena vaikų pasiimti atėję tėveliai. Virtuvė mums yra svarbi vieta, skirta ne tik indams plauti. Beje, į ją įleidžiami ir vaikai. Tai pirštukais padaryti skylutes duonos tešloje, tai padėti atnešti įrankius penktadieninio deserto gaminimui. Juk tai ne tik vegetariškas darželis, bet ir Valdorfo darželis, kur visko mokomasi per savo paties patirtį.

Na, ir pagrindinis klausimas - ar vegetariški patiekalai vaikams yra skanūs? Mūsų puodai išgramdyti, salotos ir špinatai - suvalgyti, o trečiam pakartojimui tenka padalinti po šaukštą!

Spauskite čia, jei norite sužinoti, koks yra kainos ir priėmimo sąlygos į mūsų privatų darželį.

Čia sužinosite, kaip siejama ekologija ir mūsų privatus darželis