Žaidimai gamtoje

Akivaizdu, kad tikrai ne visi privatūs darželiai Vilniuje turi galimybę vaikus kasdien supažindinti su natūralia gamta. Privatus darželis Šviesos slėnis yra įsikūręs šalia Verkių regioninio parko, užimančio 2700 ha, iš kurių daugiau nei 70 proc. sudaro miškai. Štai kokioje didžiulėje teritorijoje gali tyrinėti patys smalsiausi ir išsikrauti patys judriausi! Ir, patikėkite, kai kada mūsų žaidimai gamtoje, ypač žygiai su priešmokyklinio amžiaus vaikais (kuriuos pagal Valdorfo pedagogiką vadina išleistuvininkais), sukelia jiems neišdildomų įspūdžių!

Didžiuojamės, jog nuo 2012 m., kai įkurtas Šviesos slėnis, nebuvo nė dienos, kai vaikai neišėjo į lauką. Ar lyja jau ne pirmą dieną, ar atšąla iki -15, kasdien vaikų laukia žaidimai gamtoje, tik jų trukmė keičiasi priklausomai nuo oro sąlygų. Manome, kad tuo gali pasigirti tikrai ne visi privatūs darželiai Vilniuje ar kituose miestuose.

Žaidimai gamtoje - tai dar vienas būdas, kaip vyksta kūrybiškumo ugdymas vaikų darželyje. Pažinti medžius pagal jų lapus, surasti kiškio kopūstų ar grybų, palaipioti nuvirtusio medžio kamienu, pabraidyti po upelį, žaisti slėpynių, dar ir dar kartą čiuožti nuo kalniuko ar patikrinti rudeninės balos gylį - mūsų vaikai yra išbandę begales dalykų. Todėl jei nerimaujate, kaip vaikus darželyje aprengti, čia paskaitykite, kokie rekomenduojami vaikų drabužiai.

Vėlyvą pavasarį, vasarą ir ankstyvą rudenį vaikai į darželį Šviesos slėnis renkasi kieme, kur smėlio dėžėje, ant sūpynių ar čiuožyklos laukia ateinančių draugų. Kieme jie pusryčiauja, o po pietų miego valgo pavakarius. Juk prisimenate, kad valgant lauke maistas yra skanesnis... O kas laukia pavalgius? Aišku, kad žaidimai gamtoje!

Jei norite pamatyti, kaip atrodo vaikų žaidimai su draugais, spauskite ant Nuotraukos.