Namų aplinka

Šviesos slėnis vaikams - tai ne tiesiog privatus darželis Vilniuje, į kurį vaikai ateina, pabūna ir vėl iškeliauja namo. Vaikai čia praleidžia didžiąją dienos dalį, dažnai net daugiau nei namuose, todėl mes siekėme sukurti aplinką, kuri nesudarytų didelio kontrasto, būtų saugi ir draugiška. Tokia, į kurią lengva įsilieti, smagu ateiti ir gera būti. 

Mūsų privatus darželis įsikūręs dideliame name. Todėl ir atrodo kaip namai: švelnių pastelinių spalvų, su mediniais suolais ir stalais, iš kurių statomi kosminiai laivai ar nameliai, lentynomis, kur sudėtos knygos, kankorėžiai ir piešiniai, dideliais langais, pro kuriuos matosi žydinčios ar apsnigtos obelys. Jei vaikui norisi pabūti vienam ar nuo kitų atokiau pažaisti dviese, kiekvienas suranda jaukią vietelę - nišą, medžiaginę palapinę ar kampelį už lentynos, kur gali ramiai pabūti.

Kad vaikų žaidimai darželyje būtų įdomūs ir vyktų kūrybiškumo ugdymas, darželyje Šviesos slėnis naudojame kuo daugiau natūralių medžiagų, leidžiame vaikams žaisti su pertvaromis, medžiagomis, suolais, neišbaigtais daiktais. Neapkrauname kambarių daiktais, kad vaikai turėtų erdvės savo žaidimams, vaidinimams, įsikūnijimams. Žaislai kokybiški, ypač vertinami rankų darbo žaislai vaikams. 

Mūsų privatus darželis sienas puošia savo vaikų fotografijomis, stalus - nertomis sevetėlėmis su žvakele ar gėlių puokšte. Šviesos slėnio vaikai kieme supasi ant obelų pritaisytomis "tarzankėmis", kokias kaime mums pritaisydavo tėtis ar senelis, o sugrįžę į vidų kiekvienas atsigeria iš savo puodelio su skirtingu piešinėliu, nes mes visi namuose mėgstame turėti savo puodelį.

Svarbiausia - kad mūsų privatus darželis Vilniuje pilnas meilės, paprastumo ir jaukumo. Prie to paties stalo valgome, piešiame, liejame žvakes, minkome molį. Tais pačiais laiptais užlipame į savo grupės kambarį ir ant tų pačių prisėdame pasiguosti auklėtojai. Į tą patį kambarį vaikai pirmąkart nedrąsiai ateina ir iš to paties, kai priešmokyklinis ugdymas baigtas, o virš galvų plėvesuoja spalvinga vaivorykštės juosta, linksmi ir jau paaugę išeina į mokyklą.

Įdomu, kas yra Valdorfo darželis? Spauskite ant nuorodos Valdorfo pedagogika.

Smalsu, kaip vyksta priešmokyklinis ugdymas? Spauskite ant nuorodos Priešmokyklinis ugdymas.